Indywidualne ustalanie cen usług.


Ceny poszczególnych usług są zależne od ustalonego przez Klienta rodzaju i zakresu zlecenia, a tym samym czasu jego trwania i niezbędnych nakładów finansowych poniesionych na realizację zadania. Są to przykładowo koszty: dojazdów do archiwów, parafii i urzędów; korespondencji z urzędami; wizji lokalnych; noclegów w miejscu prowadzonych kwerend; udostępniania zbiorów; pozyskania kopii dokumentów źródłowych. Istotny wpływ na cenę (szczególnie w przypadku usług genealogicznych i biograficznych) ma również ilość i jakość danych wyjściowych przekazanych przez Zleceniodawcę jeszcze przed rozpoczęciem badań.

W związku z powyższym ceny usług będąc zależne od konkretnego przypadku ustalane są zawsze indywidualnie.


Pełnomocnictwo notarialne.

Każde zlecenie badań genealogicznych, biograficznych i własnościowych, ze względu na kwerendy w archiwach oraz niezbędne kontakty z różnymi urzędami i instytucjami, wymaga od Klienta wystawienia  notarialnego pełnomocnictwa na zlecone badania.


Umowy i rachunki, koszty

Badania i opracowania wykonywane są  w oparciu o zawartą z Klientem umowę o dzieło lub umowę-zlecenie. Zleceniodawca otrzyma pełne rozliczenie kosztów (faktury , rachunki , paragony) już w trakcie prowadzenia badań.

Przed podjęciem Projektu najczęściej spotykamy się z Klientem.

Wyjątek stanowią Klienci mieszkający poza granicami Polski.

Wówczas usługę można zlecić korespondencyjnie (listownie, e-mailem) lub telefonicznie.

Jednak w wielu przypadkach dojeżdżamy do Klienta.

Klient powinien dostarczyć wszelkich informacji na temat rodziny, na miarę jego wiedzy, oraz przedstawić posiadane kopie dokumentów metrykalnych i innych dowodów potwierdzających wywiad.

Korzystamy ze sprawdzonych i możliwych do weryfikacji źródeł. Hipotezy są wyraźnie zaznaczane.